O pompach

ień zajmuje się serwis, który obsługuje maszyny budowlane konkretnego producenta lub grupy producentów. Często firma, która zajmuje się serwisem oferuje także skup maszyn i pomoc w odkupieniu maszyny z leasingu. Warto wejść we wsp

O pompach

Serwis maszyn budowlanych do usług

Pełna diagnostyka maszyn, regeneracja poszczególnych układów, okresowe przeglądy, naprawa maszyn budowlanych i wiele innych ? tym właśnie na co dzień zajmuje się serwis, który obsługuje maszyny budowlane konkretnego producenta lub grupy producentów. Często firma, która zajmuje się serwisem oferuje także skup maszyn i pomoc w odkupieniu maszyny z leasingu. Warto wejść we współpracę z taką firmą, ponieważ maszyny budowlane to sprzęt, który wymaga odpowiedniego podejścia, zarówno jeśli chodzi o standardową eksploatację sprzętu, jak i jego ewentualną naprawę. Firma, która zajmuje się sprzedażą, wypożyczaniem i serwisowaniem maszyn w jednym, to w tym przypadku najlepsze rozwiązanie.


Budowa koparkoładowarki

Budowa koparkoładowarki

Podstawowe zespoły koparkoładowarki to:

podwozie,
nadwozie,
układy robocze.

Podwozie

Podwozie stanowi rama spoczywająca na dwóch mostach napędowych. Most przedni skrętny zamocowany jest wahliwie do ramy, tylny zaś sztywnie. Zapewnia to uzyskanie poprzecznego przechyłu mostu przedniego i utrzymanie stałego kontaktu kół z podłożem.
Nadwozie

Nadwozie składa się z kabiny operatora zamontowanej do ramy, maski silnika, błotników i podestów roboczych, zbiorników oleju i paliwa. W kabinie znajdują się dźwignie sterujące osprzętem roboczym, kierownica do sterowania maszyną, pulpity ze wskaźnikami do kontroli prawidłowej pracy i przyciski. Konstrukcja ROPS/FOPS zapewnia operatorowi bezpieczeństwo przed zgnieceniem pod ciężarem maszyny w przypadku jej przewrócenia się. Zabezpiecza go także przed spadającymi przedmiotami.
Układy robocze
Układy robocze, ładowarkowy i koparkowy, zapewniają wysoką trwałość i niezawodność działania. Ładowarkowy układ roboczy umożliwia osiąganie optymalnych kątów wysypu w całym zakresie pracy układu. Charakteryzuje się dużym udźwigiem, dużą siłą wyrywającą oraz dużą odpornością na obciążenia dynamiczne. Koparkowy układ roboczy jest typu podsiębiernego, obrotowy z amortyzacją obrotu, z przesuwem poprzecznym, o dużej wytrzymałości mechanicznej i stabilności2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Koparko%C5%82adowarka


Maszyny zastępują człowieka

Budownictwo jest tą dziedziną, w której proces oddziaływania nowoczesnych technologii jest w praktyce bardzo widoczny. Dziś prace ręczne zastępowane są przez maszyny, które mogą działać o wiele sprawniej i szybciej. Na początku widoczna była wyraźna mechanizacja prac budowlanych, a więc zastępowanie pracy człowieka pracą maszyny, przy czym jednak ten pierwszy musiał nią sterować. W dalszej kolejności mamy do czynienia z postępującą automatyzacją i robotyzacją. Automat nie wymaga pracy człowieka, ale wciąż wymaga jego nadzoru. Tymczasem robot może poszczególne zadania wykonywać bez kontroli ze strony osoby z zewnątrz.