O odzieży medycznej i kosmetycznej

ardzo specjalistyczne urządzenia, w które inwestują zazwyczaj podmioty takie, jak szpitale czy ośrodki zdrowia ( z uwagi na wysoki koszt urządzenia), ale również i drobny asortyment medyczny. Wiele sklepów oferuje również zakup uż

O odzieży medycznej i kosmetycznej

Oferta sklepów medycznych ? używane artykuły

Coraz więcej sklepów z wyposażeniem medycznym dysponuje bardzo różnorodnym asortymentem. W sklepach medycznych możemy znaleźć nie tylko bardzo specjalistyczne urządzenia, w które inwestują zazwyczaj podmioty takie, jak szpitale czy ośrodki zdrowia ( z uwagi na wysoki koszt urządzenia), ale również i drobny asortyment medyczny. Wiele sklepów oferuje również zakup używanych sprzętów takich, jak na przykład łóżka rehabilitacyjne. To sprawia, że nawet bardzo drogie sprzęty medyczne są dostępne dla potrzebujących osób. Trzeba przyznać, że większość wyposażenia medycznego to bardzo duży koszt i zdecydowanie większa grupa osób nie mogłaby pozwolić sobie na zakup nowego sprzętu, wobec czego kupno używanego sprzętu lekarskiego to dobry pomysł.


W co można zaopatrzyć gabinety lekarskie?

Chociaż osobom spoza branży zaopatrzenie medyczne może kojarzyć się przede wszystkim ze sprzedażą różnego rodzaju urządzeń spotykanych na co dzień w gabinetach lekarskich, to jednak działalność firm zajmujących się takimi usługami jest naprawdę różnorodna. Wiele przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu zaopatrzenia gabinetów lekarskich sprzedaje nie tylko duże sprzęty, ale również wszelkie podręczne i małe akcesoria przydatne lekarzom na co dzień. Co więcej, takie przedsiębiorstwa bardzo często odpowiedzialne są za dostarczanie wszelkiego rodzaju substancji do szpitala czy prywatnego gabinetu. Sprzedają oni nawet kosmetyki i preparaty, w które może zainwestować pacjent, który na przykład ma problem z odleżynami.


Wyniki dezynfekcji

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) ? postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników1. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe1. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych.

Wyniki dezynfekcji zależą od trzech czynników:

drobnoustroju ? gatunek, liczba, aktywność fizjologiczna,
środka dezynfekcyjnego ? właściwości chemiczne i fizyczne, stężenie, czas działania,
środowiska ? temperatura, wilgotność, pH, obecność materii organicznej, poziom kationów Ca2+ i Mn2+ itp.

Do dezynfekcji stosuje się metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynfekcja