Ciekawe zegarki

orząc pierwszy zegarek kieszonkowy. Taki typ zegarka był najbardziej popularny aż do I wojny światowej. Na początku XX wieku zegarki naręczne zarezerwowane były dla kobiet i traktowane bardziej jako przejściowa moda niż funkcjonal

Ciekawe zegarki

Mężczyźni traktowali je z pogardą twierdząc

Za wynalazcę zegarka uznaje się Petera Henleina, który w 1504 roku umieścił mechanizm sprężynowy napędzający zegar w ?przenośnym? pudełku, tworząc pierwszy zegarek kieszonkowy. Taki typ zegarka był najbardziej popularny aż do I wojny światowej. Na początku XX wieku zegarki naręczne zarezerwowane były dla kobiet i traktowane bardziej jako przejściowa moda niż funkcjonalne urządzenie. Mężczyźni traktowali je z pogardą twierdząc, że ?prędzej kieckę nosić będą niźli zegarek naręczny?. Wraz z wybuchem I wojny światowej okazało się, że zegarek jest niezbędnym wyposażeniem żołnierzy, a jego wersja kieszonkowa jest niepraktyczna w zastosowaniu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek


Jak podkreśli szyk i klasę?

Jeśli chcemy stworzyć wizerunek z klasą, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu kilku rozwiązań. Jednym z nich jest oczywiście odpowiedni strój wraz z konkretnymi dodatkami, które podkreślą nasz szyk i klasę. Takimi dodatkami może być chociażby elegancki i gustowny zegarek. Nowoczesne zegarki mogą istotnie poprawić nasz ogólny wizerunek i aparycję. Wystarczy odwiedzić sklep z zegarkami, aby przekonać się, jak wiele możliwości mamy do wyboru. Zegarki można nosić zarówno na rękach, jak i na szyi, bądź jako element stroju, mogą mieć też różne kształty i uwzględniać różne motywy. Wybór jest naprawdę duży, dlatego nie warto ograniczać się w tym zakresie, tylko pomyśleć o tym, jaki zegarek chcielibyśmy mieć i taki znaleźć.


dziedzina ta dawała już utrzymanie 6

W roku 1510, niemiecki ślusarz Peter Henlein, skonstruował pierwszy przenośny zegarek, stosując przy jego mechanizmie małą sprężynę do napędu. Ten rodzaj zegarka stał się wzorem w całej Europie, a szczególne upodobanie odnalazł w Genewie. Do wolnego miasta jakim była Genewa, wiódł szlak dla ludzi którzy z Francji i Niemiec szukali azylu przed prześladowaniami religijnymi. Również pojawiło się tam wielu konstruktorów zegarków. W 1686 r. w Genewie pracowało niespełna 700 zegarmistrzów, a w końcu XVIII w. dziedzina ta dawała już utrzymanie 6 tys. ludzi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar